Zapisy do drugiej ligi

Elo,

przypominam o możliwości zapisu do drugiej ligi LABY.

Liga amatorów badmintona LABA kończy właśnie 8 edycje. Wszystko zaczęło się w kwietniu 2013, wtedy do ligi zapisało się 12 uczestników. Każda kolejna edycja cieszyła coraz większą popularnością. Staliśmy się rozpoznawalni nie tylko w Radzionkowie.

Nasi uczestnicy licznie stawiają się na różnych turniejach badmintona, a dzięki charakterystycznym białym koszulkom z naszym logo trudno nas nie zauważyć. Niejednokrotnie nasi zawodnicy zajmowali czołowe miejsca w tych turniejach i to nie tylko na śląsku. Zdarzało się, że całe pudło danego turnieju było zajęte przez graczy z logiem LABY na piersi. Dobitnie świadczy to że poziom ligi jest naprawdę wysoki.

11024278_744812208947758_6854082707738278316_n

W LABIE grają zawodnicy z różnych miejscowości. Są tacy którzy na hale w Radzionkowie, gdzie rozgrywamy swoje mecze mają zaledwie 300 metrów ale też zawodników dla których odległość 30 kilometrów nie stanowi problemu, żeby dojechać i zagrać ligowe mecze.z7772484M

Rosnąca popularność LABY spowodowała, że w ostatnich edycjach liga rozrosła się do 26 graczy. I jest to już maksymalna liczba uczestników – ograniczeni jesteśmy do grania na 6 kortach. Usztywnienie stanowiska co do ilości uczestników spowodowało, że już od dwóch edycji musieliśmy odmówić kilku graczom, którzy chcieli się do naszej ligi zapisać.

A jako, iż liczba amatorów badmintona ciągle w naszej okolicy rośnie pojawił się pomysł by w 2016 roku uruchomić drugą (co wcale nie znaczy, że gorszą) ligę LABY.

Druga liga rozgrywała by swoje mecze w środy bezpośrednio po zawodnikach z pierwszej ligi, czyli około godziny 22:00. Jest to co prawda godzina stosunkowo późna ale jak widać nie przeraża amatorów badmintona, bo już zgłosiło się 10 uczestników. Przewidujemy, że docelowo takich chętnych może być nawet 15, a z doświadczenia wiemy, że spokojnie i przy większej ilości chętnych, każdy będzie miał możliwość sobie pograć. Dlatego zapraszamy wszystkich chętnych do zgłaszania się do drugiej ligi.cropped-cropped-laba-biale1.png

Gdy obydwie ligi rozpoczną już zmagania na pewno zorganizujemy dla uczestników dodatkowe zawody (puchar ligi itp.).

Zapraszamy więc do zapisów na e-mail: slazok.adam@gmail.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s