LABA 10 – II LIGA TABELA KOŃCOWA

Ostatecznie 23 osoby zostały sklasyfikowane w 2 edycji II Ligi Amatorów Badmintona. Choć w trakcie trwania tej edycji było kilka perturbacji 5 osób, które się początkowo zapisało z różnych względów nie zdołały ligi dokończyć. Za to już w trakcie doszły 2 nowe osoby.

Ze względu na te zmiany aż 19 meczy zostało anulowanych. Nie udało się również wszystkich meczy skutecznie dograć. Były osoby, których w ostatnich miesiącach próżno było szukać na hali. Spowodowało to, że 23 mecze zakończyły się walkowerem.

Na boisku udało się rozegrać 248 mecze, które składały się z 538 setów (czyli zaledwie 42 mecze kończyły się wynikiem 2-1). Łącznie zdobyto na boisku 17 389 punków.

grobner

pilarski

Zdecydowanie najbardziej zaciętym był mecz z 9 listopada: Łukasz Grobner – Krzysztof Pilarski 2-1 (21-16; 27-29; 21-19) gdzie potrzeba było aż 133 wymian by wyłonić zwycięzcę. Średnia punktów na mecz dla całej ligi wyniosła 70,12 (przy czym należy pamiętać, że kobiety grały do sety do 15 punktów)

wyszogrodzkizapala

Najwięcej w lidze pograli sobie Marcin Wyszogrodzki i Patryk Zapała – rozegrali odpowiednio 53 i 52 sety. Średnio zawodnik w lidze grał 47,57 seta

II ligę w tym sezonie wygrał Tomasz Pawełczak, drugi był Jarosław Pawlik i to oni awansują do I ligi. Trzecią pozycję zajął Patryk Zapała ale o awans będzie musiał jeszcze powalczyć.