LABA 10 – I LIGA TABELA KOŃCOWA

Pewnie mało kto przed tym sezonem spodziewał się, że Filip Mamot zajmie 1 miejsce w  10 edycji LABY. To jednak stało się faktem i po raz pierwszy ligę wygrał jej najmłodszy uczestnik. Wygrał dosłownie o włos, bo to jeden wygrany więcej set spowodował, że wyprzedził w tabeli Pawła Gansińca, który również miał 18 zwycięstw. Co ciekawe jedynej porażki Filip doznał właśnie w meczu z Pawłem. Natomiast Paweł w tym sezonie przegrał tylko z Sebastianem Koniecznym.

Poniżej zestawienie meczy w których Filip i Paweł tracili sety

56

Jak widać to ten jeden set zdobyty przez Filipa w przegranym meczu z Pawłem dał mu mistrzostwo.

Najmniej – 5 straconych setów miał trzeci w tej edycji Robert Borszcz. Na te pięć przegranych setów złożyły się dwie porażki 1-2 z Filipem i Pawłem oraz zwycięstwo 2-1 z Michałem Woźniczką.

gansiniec-pawelmomot-filipNajbardziej zaciętym meczem w lidze, czyli takim do rozstrzygnięcia którego potrzeba było najwięcej punktów, bym mecz, który zadecydowały o mistrzostwie. Aż 129 punktów potrzeba było do rozstrzygnięcia tego spotkania:

Paweł GansiniecFilip Mamot 2-1(21-14; 22-24; 25-23)

slazok-tomaszwysypol-martaDo rozstrzygnięcia drugiego z kolei najbardziej zaciętego meczu potrzeba było tylko 5 punktów mniej, a był to mecz który zdecydował o ostatnim miejscu w tabeli

Marta Wysypoł – Tomasz Ślązok  2-1(21-18; 16-21; 25-23)

konieczny-sebastianmomot-filip

Natomiast najbardziej zacięty mecz dwusetowy toczył się pomiędzy:

Filip Mamot – Sebastian Konieczny 2-0(23-21: 23-21)

suder-leszek

suder-lukaszwozniczka-michalNajwięcej w tej edycji pograło sobie trzech zawodników, wszyscy zakończyli ligę z 44 setami mają na koncie, byli to Michał Woźniczka oraz bracia Suder. A średnia dla ligi wynosi niewiele mniej bo 41,2 setów, czyli 2,17 seta w meczu

Po półrocznych zmaganiach 10 sezon Ligi Amatorów Badmintona wygrywa Filip Mamot, drugi jest Paweł Gansiniec, a trzeci Robert Borszcz. Wszystkim serdecznie gratulujemy

12

Gratulujemy również pozostałym zawodnikom 10 edycji LABY. Poniżej tabela końcowa.