Noworoczny turniej deblowy

Rok 2017 rozpoczęliśmy od turnieju deblowego. Wzięło  w nim udział 32 zawodników. Podzieleni na 4 koszyki wylosowali sobie nawzajem pary – drużyny.

Turniej toczył się systemem szwajcarskim. Natomiast bardzo nietypowy przebieg miały mecze. Zaczynał się od singla pierwszych zawodników z każdej drużyny. Singiel toczył się do 10 punktów. Po czym na pojedynek singlowy wchodzili drudzy zawodnicy z każdej pary i również rozgrywali pojedynek singlowy na podobnych zasadach. Po czym następował pojedynek deblowy który rozpoczynał się od wyniku będącego suma dwóch wcześniejszych singli. Debel graliśmy do 30 punktu, który kończył cały mecz i wyłaniał zwycięską parę.

Zdążyliśmy rozegrać 7 rund takich pojedynków, które w sposób jednoznaczny wyłoniły zwycięzców. Poniżej wszystkie wyniki:

91011

Para Tomasz Pawełczak/Leszek Sochacki poniosła tylko jedną porażkę i wygrała cały turniej. Cztery kolejne pary miały po 5 zwycięstw i to małe punkty zadecydowały o ich kolejności. Ostatecznie na podium wskoczyły dwie drużyny mikstowe: Paweł Gansiniec z Magdaleną Świderek zajęli 2 miejsce, a Robert Borszcz i Ewa Sonnenberger byli 3.13

Pełna końcowa klasyfikacja wygląda następująco:

8

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s