LABA 11 – I LIGA – KOLEJKI 5-6

Dwie kolejki i aż 38 meczy. Gołym okiem widać, że przynajmniej niektóre zmiany w lidze spowodowały pozytywne efekty. Widać, że każdemu zależy by rozegrać wszystkie swoje zaplanowane mecze. Bardzo też ciekawie będzie wyglądać nie tylko walka o podium ale również batalia o „zmieszczenie” w górnej połówce tabeli przed podziałem na dywizje. Całkiem sporo meczy rozgrywane jest lotkami piórowymi, ba nawet zagorzałym przeciwnikom piór czasem zdarzy się wyciągnąć na pojedynek takie właśnie lotki.

W 5 kolejce działo się nie mało, aż 8 meczy kończyło się dopiero po trzecim secie. Dwa takie mecze rozegrał Łukasz Urbanik. W meczach z nim po puncie zdobyli Michał Woźniczka i Łukasz Suder. Ten drugi rozegrał jeszcze jeden trzysetowy pojedynek z Augustynem Grottem. Również Leszek Suder miał tej środy dwa takie pojedynki. Wygrał 2-1 z Jakubem Kobkiem i przegrał 1-2 z Tomaszem Pawełczakiem.

Również trzy setowy pojedynek stoczyli Bronisław Mościński z Martą Wysypoł, Jarosław Baranowski z Wojciechem Nowikiem i  Adam Ślązok z Łukaszem Wylenżkiem.

Najwięcej w tej kolejce pograł sobie wspomniany już Michał Woźniczka – 4 mecze jednej środy i 10 zdobytych punktów to naprawdę bardzo dobry rezultat. 21

2223242526272829306 kolejka to 18 meczy kilka bardzo zaciętych meczy i pare niespodzianek. Mimo dwóch porażek Andrzej Malkusz mógł wracać do domu zadowolony. Zdobyty punkt w meczu z Pawłem Gansińcem to przecież nie lada wyczyn.

Mecz  Romana Powęzki z Bronisławem Mościńskim mimo, że dwusetowy to miał bardzo zacięty pojedynek. Dość powiedzieć, że pierwszy set rozstrzygnął 23 punkt, a w drugim zawodnicy grali aż do 28 punktu. Również bardzo wyrównany był pojedynek Łukasza Wylenżka z Jakubem Kobkiem zakończony zwycięstwem 2-1 Łukasza. Podobnym wynikiem zakończy się mecz Michała Woźniczki i Leszka Sudera.

313233343536373839

Po 6 kolejkach wykrystalizowała się już piątka faworytów. Poza nimi o grze w górnej połówce myśli jeszcze przynajmniej 12 zawodników. Szykuje się więc naprawdę ostra walka, każdy set w każdym meczu może mieć znaczenie.

40

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s