LABA 11 – I LIGA – DYWIZJE przed ostatnią kolejką

Elo,

działo się też w pierwszej lidze. Niestety wskutek przedłużającej się kontuzji Sebastian Konieczny nie jest wstanie dograć tą edycję ligi. Tak więc wszystkie jego dotychczasowe mecze zostały anulowane.

W związku z czym w drugiej dywizji pozostało 10 zawodników. Już wszystkie mecze rozegrała Marta Wysypoł i z jednym zwycięstwem zajmie ostatecznie 22 miejsce w lidze. Co ciekawe w drugiej dywizji o miejsca w tabeli walczyły trójki graczy. Pierwsze trzy miejsca zajmą Jarosław Pawlik, Dariusz Walczak i Jakub Kobek. Jeszcze tylko nie wiadomo, kto będzie na której pozycji. Kolejna trójka w tabeli podzieli między sobą miejsca 4-6 i tu też jest jeszcze kilka możliwości ostatecznego rozstrzygnięcia.

Jak narazie w drugiej dywizji padały następujące wyniki:

03

A tak wygląda aktualna tabela:

04

Najważniejsze rozstrzygnięcia mają miejsce oczywiście w pierwszej dywizji. Tam na niższych pozycjach jeszcze walka wre i ciężko na ten moment wyrokować kto będzie piąty, a kto dwunasty. Różnice będą zapewne bardzo niewielkie. Jedynie prawie pewien czwartego miejsca jest Łukasz Urbanik.

A o najważniejsze pozycje podobnie jak przed rokiem powalczą Paweł Gansiniec, Robert Borszcz i Filip Mamot. Przy czym na końcowy triumf szansę ma już tylko ta pierwsza dwójka.

Oczywiście najbliżej mistrzostwa w 11 edycji LABY jest Paweł Gansiniec, który do tej pory nie zszedł z kortu pokonany. Ma on do już do rozegrania tylko jeden mecz – z Filipem i jeden wygrany set zapewni mu sukces.

Szansę na mistrza ma również Robert Borszcz. By tego dokonać musi pokonać 2-0 Filipa i czekać na zwycięstwo Filipa 2-0 w meczu z Pawłem.

Tak więc bardzo dużo w tej kolejce będzie zależeć od dyspozycji Filipa, który gdyby wygrał oba swoje spotkania może zająć drugie miejsce w lidze. On też ma więc o co walczyć

Do tej pory w pierwszej dywizji udało się rozegrać następujące mecze:

01

Przed decydującą kolejką tak wygląda tabela:02

Mecze w których punkty tracili zawodnicy z pierwszej trójki:

01

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s