LABA 11 – 1 LIGA – TABELA KOŃCOWA

DSC_001411 sezon LABY był pierwszym po rewolucjach w przepisach. Najważniejsze zmiany to lotka rankingowa, wprowadzenie do klasyfikacji punków oraz podział na dywizje. Podział ten mocno mobilizował zawodników. Szczególnie tych ze środka tabeli. Wszyscy chcieli znaleźć się w górnej połówce i walka była zacięta do ostatniej kolejki rundy zasadniczej.

Niestety kontuzja spowodowała, że Sebastian Konieczny zrezygnował z gry w 1 dywizji, a jak się później okazało nie dograł również meczy w 2 dywizji i ostatecznie nie został sklasyfikowany (wobec mecze z jego udziałem zostały anulowane). Tak więc ostatecznie wyglądała tabela po rundzie zasadniczej:

01

Po czym nastąpił podział na dywizje. I walka o każdą pozycje. W 2 dywizji wszystkie (!) swoje mecze wygrał Jakub Kobek ale ostatecznie o jeden punkt lepszy okazał się Jarosław Pawlik. Obydwaj deklarują, że w kolejnym sezonie już na pewno powalczą o miejsce w górnej części tabeli.

gansiniec pawelW 1 dywizji toczyła się walka o końcowy triumf w 11 edycji LABY. Jako, że kontuzja wyeliminowała Sebastiana Koniecznego, a Łukasz Urbanik pogubił cenne punkty w meczach z teoretycznie słabszymi zawodnikami walka  o mistrzostwo toczyła się praktycznie między trzema zawodnikami. Zawodnikami, którzy również w poprzednim sezonie byli na pudle.

Bezkonkurencyjny okazał się jednak Paweł Gansiniec, który utrzymał formę przez całe sześć miesięcy nie dał się nikomu pokonać !!! Natomiast drugi, Robert Borszcz i trzeci, Filip Mamot porażek doznali jedynie w meczach bezpośrednich oraz dwukrotnie z Pawłem.

11

Tak wygląda pełna końcowa tabela 11 edycji 1 Ligi Amatorów Badmintona LABA.

Co ciekawe jednemu zawodnikowi po 32 meczach i 71 setach udało się wyjść na 0 w różnicy lotek. By tego dokonać trzeba być niezłym snajperem lub po prostu nazywać się Łukasz Suder

02

Dla Pawła było to trzecie zwycięstwo w LABIE. Dołączył tym samym do Łukasza Urbanika i  Roberta Borszcza, którzy również mogą się pochwalić trzema triumfami. Robert za to już od czwartej edycji (czyli od 8 sezonów) nie schodzi z pudła.

09

W Tabeli Wszechczasów dość spore zmiany – choć nie na tych najwyższych pozycjach. Tam już od kilku sezonów nie wiele się zmienia. I póki dalej grać będą wszyscy zawodnicy jeszcze długo zmiany będą jedynie kosmetyczne. Niemniej w po 11 edycji największy awans, bo aż o 10 pozycji zanotował  Jakub Kobek. Na wysokie 7 miejsce awansował Filip Mamot. Jak widać ogólnie w 1 lidze okazję miało grać 46 zawodników. A dwóch kolejnych dołączyło. Jeszcze kilka sezonów i przebijemy liczbę 50, a później to już tylko czekać na 100 🙂

03

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s