Turniej „Dzień niepodległości” w Łaziskach

Sukcesy labowiczów w Łaziskach Górnych.

W dniu 5.11.2017r na hali sportowej MOSiR w Łaziskach górnych odbył się turniej badmintona. Poziom meczów był jak zwykle wysoki, a większość pojedynków była bardzo zacięta. Zdecydowanym faworytem zawodów w kategorii „Open” był Przemysław Pohl, który – jak się później okazało – zawody faktycznie wygrał. W drodze po wygraną stoczył on 4 pojedynki – wszystkie z przedstawicielami Laby. W pokonanym polu pozostawił on kolejno Andrzeja Malkusza, Roberta Borszcza, Augustyna Grotta, a w finale – Filipa Mamota. I to właśnie mecz finałowy z udziałem Filipa był najbardziej zacięty spośród meczów z Labowiczami, a Przemek musiał naprawdę wznieść się na wyżyny swoich (ogromnych przecież) umiejętności, aby ostatecznie wygrać ten pojedynek. Do meczu finałowego Filip szedł jak burza, ale tym razem wygrana była poza jego zasięgiem. Jednak 2-gie miejsce to i tak świetny wynik, gratulacje! Natomiast najbardziej zacięte pojedynki na turnieju toczył Paweł Gansiniec, rozegrał aż 4-ry pojedynki 3-setowe, a tylko jeden mecz trwał 2 sety. Być może po prostu Paweł lubi sobie pograć na zawodach … To właśnie w kategorii „Open” Laba była najliczniej reprezentowana, a nasi zawodnicy ostatecznie ukończyli zawody na następujących miejscach:

-2-gie miejsce – Filip Mamot

-5-te miejsce – Paweł Gansiniec

– 6-te miejsce – Augustyn Grott

– 7-me miejsce – Robert Borszcz

– 8-me miejsce – Mateusz Blazy

– 12-te miejsce – Andrzej Malkusz

W rywalizacji kobiet bezkonkurencyjna okazała się nasza zawodniczka, Paulina Wilk, a na czwartym miejscu ukończyła zawody związana z Labą Izabela Trzcińska. Ponadto Paulina okazała się najlepsza w rywalizacji w kategorii „nowicjusz”. Tak więc tym razem Laba odniosła największe sukcesy dzięki Paulinie. To były fantastyczne zawody dla Pauliny, oby tak dalej!

W rywalizacji seniorów przedstawiciele Laby zajęli następujące miejsca: 9-te miejsce zajął Aleksander Radwański, a 11-te Andrzej Wilk.

Zdjęcia z zawodów i szczegółowe wyniki dostępne są na stronie internetowej MOSiR-u w Łaziskach Górnych. Dla zainteresowanych poniżej link do strony: http://www.mosir.laziska.pl/news/684_Turniej_badmintona_-_DZIEN_NIEPODLEGLOSCI_2017.html#prettyPhoto.

Na jednym ze zdjęć wraz Izą i Andrzejem zobaczycie przyszłego labowicza, który póki co ma ok. 3-ech miesięcy…

3_

P.S. W dniach 27-29.09.2017 r we Wrocławiu odbyły się XIII indywidualne Mistrzostwa Polski w Racketlonie. W kategorii + 45 lat 9-te miejsce zajął nasz kolega z Laby Dariusz Walczak Walczak, natomiast w kategorii + 50 indywidualnym mistrzem Polski został organizator turniejów w Łaziskach, Wojciech Drwięga. Gratulacje!!!

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s