LABA 13 – DZIEŃ 1

No i rozpoczął się nowy 13 sezon LABY. Po raz pierwszy graliśmy w nowej 5-ligowej formule i w tak licznym gronie.

Jak to zwykle bywa na pierwszej kolejce frekwencja była znakomita. Zjawiło się 52 zawodników (z 59 na ten moment zgłoszonych). Czyli ogólnie 88% zawodników pojawiło się na hali !!!. W poszczególnych ligach wyglądało to następująco

I LIGA       12/12  (100%)

II LIGA      11/12 (92%)

III LIGA   11/12 (92%)

IV LIGA     8/12 (67%)

V LIGA      10/11 (91%)

Było tłocznie ale spokojnie dało się rozegrać zaplanowane mecze. We wszystkich ligach rozegrano 48 mecze (z czego co czwarty zakończył się dopiero w 3 secie – 12/48). A zaplanowanych do zagrania było… 58. Zatem 83% realizacji planu :). Oczywiście różnie to wyglądało w poszczególnych ligach:

I LIGA       11/12  (92%)

II LIGA      11/12 (92%)

III LIGA    10/12 (83%)

IV LIGA     6/12 (50%)

V LIGA      10/10 (100%)

Póki co zatem jest nieźle… oby tak było zawsze

I LIGA

Zadebiutował w naszej lidze i to udanie Łukasz Brudek. Na dzień dobry pokonał Tomasza Pawełczaka, czyli zawodnika z którym niemal każdy gubi punkty. W drugim swoim meczu Łukasz wygrał jeszcze z Jarosławem Pawlikiem, tym razem 2-1. Po dwa pewne zwycięstwa odnieśli inni faworyci: Robert Borszcz i Paweł Gansiniec. Również 6 punktów w tej kolejce wywalczył Augustyn Grott. Mała niespodzianką jest strata seta przez Sebastiana Koniecznego w meczu z Jakubem Kobkiem. Niestety kontuzji doznał Patryk Zapała i nie zdołał dokończyć meczu. Póki co bez zdobyczy punktowej trzech zawodników: Wojciech Nowik, Łukasz Suder i Adam Ślązok

0102

II LIGA

Całkiem nieźle w II lidze odnaleźli się …byli II ligowcy. Trzy zwycięstwa ma już na koncie Dominik Komor (choć strata seta w meczu z Bronisławem Mościńskim to pewne zaskoczenie). Dwa razy 2-0 wygrał Mateusz Blazy. A Paulina Wilk póki co wywalczyła 3 punkty w 2 meczach. Dwa zwycięstwa tego dnia odnieśli również Michał Jelonek i Leszek Suder. Obaj jednak mieli jeden mecz zakończony w trzecim secie i obaj solidarnie ten trzeci set wygrali na przewagi. Bez punków na ten moment Andrzej Malkusz, Anna Ślązok i Michał Woźniczka (ten ostatni jednak jeszcze nie grał).

0304

III LIGA

Tutaj doszło do największej liczby trzysetowych starć. Była ich aż połowa wszystkich mecz. Aż dwa takie pojedynki ma swoim koncie Tomasz Szwedo, który najpierw pokonał 2-1 Janusza Sochackiego, a później uległ 1-2 Zenonowi Baczewskiemu. Również dwa trzysetowe mecze ma za sobą Tomasz Czarnik. Dwa razy przegrał 1-2 – z Łukaszem Grobnerem i Mirosławem Kalickim. Również trzy sety były potrzebne by rozstrzygnąć mecz pomiędzy Joachimem Sonnenbergerem i Aleksandrem Radwańskim. Powracający do Ligi Jarosław Baranowski na razie odniósł dwa pewne zwycięstwa 2-0 i już od początku usadowił się na pozycji lidera. Cenne zwycięstwo odniósł Andrzej Wilk nad Marcinem Wyszogrodzkim. Wszystkie te wyniki świadczą o tym, że będzie to naprawdę wyrównana grupa i pewnie nie wiele będzie dzielić tych walczących o awans od tych walczących o utrzymanie.

0506

IV LIGA

Tu na razie najmniej rozegranych meczy. Za to kilka niespodzianek. Na rozpoczęcie sezonu zmierzyli się Jacek Gretszel i Andrzej Ślązok i wreszcie po wielu próbach Jackowi udało się odnieść zwycięstwo i to za 3 punkty. Równie zaskakujące było zwycięstwo 2-0 Marka Dzielickiego nad Ewą Sonnenberger – Markowi udało się dokonać tej sztuki po raz pierwszy w karierze :). 6 punktów w tej kolejce wywalczył Krzysztof Pilarski i to on jako pierwszy zasiadł na fotelu lidera grupy.

0708

V LIGA

W tej lidze mamy wszystkich zawodników, którzy dopiero w od tego sezonu zapisali się do LABY. I tak jeszcze o 18:00 było takich osób 10, a w tej chwili mamy już komplet.

U wszystkich zawodników widać było wielki zapał do gry. Ale również pewnego rodzaju niepokój. Nikt bowiem do końca nie wiedział na co stać rywala po drugiej stronie siatki. I choć pierwsza kolejka jeszcze niewiele może powiedzieć o rozkładzie sił w lidze to mamy już trzech zawodników z kompletem zwycięstw. Mirosław Cebula wygrał 3 swoje mecze i to on jest w tej chwili na prowadzeniu. Tuż za nim są Aleksander Drapała i Wiola Wójtowicz z 6 punktami na koncie. Dwa trzysetowe pojedynki ma na koncie Anna Trzcińska, która przegrała 1-2 z Mirosławem Cebulą i wygrała 2-1 z Marcinem Ochmanem.

09

10

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s