LABA 13 – DZIEŃ 2

Po dwóch tygodniach przerwy wróciła liga.  Wróciła i to z rozmachem, bo dużo zagranych spotkań, a kilka z nich niezwykle istotnych dla końcowych rozstrzygnięć w grupach.

Znów niestety zmieniła się nam liczba graczy w tej 13 edycji ligi. Z przyczyn osobistych z udziału w lidze zrezygnowali Katarzyna i Andrzej Wilk. Jak zapewniają na pewno wrócą w następnych edycjach.

Na początek znów trochę statystyk. Frekwencja dalej znakomita: 54 z 58 zawodników (czyli 93%) rozegrało w ubiegłą środę swoje mecze.  W I i III lidze był komplet.

I LIGA       11/12  (92%)

II LIGA      10/12 (83%)

III LIGA     11/11 (100%)

IV LIGA     11/12 (92%)

V LIGA      11/11 (100%)

Jeśli zaś chodzi o rozegrane mecze to było świetnie, ponieważ zagraliśmy ich 49 na 50 zaplanowanych, a więc niemal 100% normy.

I LIGA        9/6  (150%)

II LIGA      9/12 (75%)

III LIGA    10/10 (100%)

IV LIGA     11/12 (92%)

V LIGA      10/10 (100%)

I LIGA

Tym razem zaplanowana była tylko jedna kolejka. Znalazł się więc czas by nadrobić zaległości a nawet zagrać kilka meczy do przodu. Kolejne zwycięstwa na swoich kontach zapisali faworyci. Robert Borszcz i Paweł Gansiniec póki co bez straty seta, a Augustyn Grott zdołał wywalczyć jeden punkt w meczu z Łukaszem Brudkiem. Poza tym meczem doszło jeszcze do trzech innych trzysetowcych meczów. Widać, że nikt nie będzie odpuszczał i każdy punkt może się liczyć w walce o utrzymanie. Co zwiastuje jeszcze sporo zaciętych pojedynków.

0102

II LIGA

6 punktów w ostatniej kolejce wywalczył Michał Jelonek i to on wraz z Dominikiem Komorem w tym momencie na czele tabeli. Dominik też wygrał obydwa swoje mecze, ale w meczach z Mateuszem Blazym i Leszkiem Suderem stracił po secie. Pierwsze zwycięstwo odniosła Anna Ślązok, a kolejne trzy punkty wywalczyła Paulina Wilk.

0304

III LIGA

Z rozgrywek wycofał się Andrzej Wilk, więc wcześniejsze jego mecze zostały anulowane. W tej kolejce aż czterem zawodnikom udało się wywalczyć 6 punktów. Tej sztuki dokonali: Zenon Baczewski, Jarosław Baranowski, Łukasz Grobner i Mirosław Kalicki. Dwa wyczerpujące pojedynki stoczył Marcin Wyszogrodzki. Najpierw 2-1 pokonał Janusza Sochackiego, a później w tym samym stosunku uległ Aleksandrowi Radwańskiemu.

0506

IV LIGA

Już 12 punktów po 2 kolejkach ma Krzysztof Pilarski. Drugi z faworytów tej ligi – Adam Nowicz już po raz drugi zszedł z kortu pokonany. Tym razem lepszy okazał się Wojciech Faszynka, który tego dnia pokonał również Arkadiusza Łastowskiego. Po pierwszym zwycięstwie w tym sezonie na odnieśli Ewa Sonnenberger, Piotr Policht i Artur Tunkiel. W jedynym trzysetowym pojedynku Marek Dzielicki okazał się lepszy od Andrzeja Ślązoka.
0708

V LIGA

Dwa bardzo trudne pojedynki musiał tym razem stoczyć Aleksander Drapała. W meczu z Mirosławem Cebulą po pierwszym przegranym secie w kolejnych dwóch był mocno skupiony i łatwo poradził sobie z rywalem. A w drugim swoim pojedynku z Markiem Dreszerem trzeci set zakończył się wynikiem 21-19. Z pojedynku pań zwycięsko wyszła Wioleta Wójtowicz. Bardzo ciekawy był pojedynek Bogdana Winiarza i Wojciecha Dąbrowskiego. Pierwszy set zakończył się wynikiem 19-21, a drugim dopiero 27 punkt zakończył pojedynek.

0910

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s