LABA 2018 KONIEC RUNDY 2

No i udało się ukończyć 2 RUNDĘ ligi. Niestety tym razem o większej liczbie pojedynków zadecydowały walkowery – co smutne w kilku sytuacjach decydowało to o spadku bądź utrzymaniu się.

1 LIGA

Znów niepokonany okazał się Paweł Gansiniec. Co więcej nie stracił nawet jednego seta we wszystkich swoich pojedynkach. Mało tego średnio w secie tracił 11 punktów – czyli sporo zawodników (tych z pierwszej ligi) nawet z „dychy” w secie nie wychodziło. Nic tylko pogratulować. Tuż tuż za jego plecami znów Robert Borszcz, który jedyną porażkę zaliczył z Pawłem, a w pozostałych meczach bez problemu rozprawiał się z przeciwnikami. Średnia liczba punktów jakie Robert tracił w secie jest tylko o ułamek większa od Pawła. Widać, że w tej rundzie to ci dwaj zawodnicy zdominowali ligę.

Tak wielka dominacja jest też po części spowodowana kontuzją Łukasza Brudka, który nie zdołał dograć wszystkich swoich meczy, lecz nawet te zagrane pozwoliły mu na spokojne utrzymanie.  Kontuzje Łukasza wykorzystał Sebastian Konieczny zdobywając trzecie miejsce w tej rundzie. Tyle samo zwycięstw co Sebastian ma też Adam Ślązok – jednak punktów aż 3 mniej. Fatalna końcówka w wykonaniu Tomasza Pawełczaka pozwoliła na zdobycie zaledwie 5 miejsca.

W lidze utrzymali się również Augustyn Grott i Wojciech Nowik oraz (przez decyzję o braku awansu Michała Woźniczki) Dominik Komor. Tą samą liczbę zwycięstw jak Dominik mieli również Łukasz Suder i Michał Jelonek – jednak obydwoje po drodze oddali więcej setów… i obaj w przyszłym sezonie powalczą w 2 lidze. Do nich dołączył również Leszek Suder – mimo, że ostatni zdołał wygrać dwa pojedynki. Tak więc w tej rundzie z 1 ligą żegnają się obydwaj bracia Suder – jest to sytuacja bez precedensu – po raz pierwszy od powstania LABY w 1 lidze nie będzie żadnego Sudera.

2

2 LIGA

W tej rundzie ligę wygrał Michał Woźniczka (jednak w dalszym ciągu „nie chce” awansować do pierwszej) jednak dwa razy musiał zejść z kortu pokonany. Podobnie Jarosław Baranowski, który zajął 2 miejsce. O jedną porażkę więcej (oddaną walkowerem) ma Zenon Baczewski. Jarosław i Zenon po powrocie do LABY pewnie zmierzali od 3 ligi do upragnionej 1 ligi. Do grona pierwszoligowców dołączy też Paulina Wilk. To co nie udało się rundę temu (zabrakło zaledwie 1 punktu) zdobyła w tych rozgrywkach. Choć sprawa nie była taka prosta – dopiero na ostatniej prostej odpadło jej dwóch rywali (Jakub Kobek i Jarosław Pawlik – kontuzja).

Końcowa tabela ułożyła się w ciekawy sposób – wszyscy zawodnicy, którzy pozostali w lidze mieli po 17 punktów. Najmniej zwycięstw w tej czwórki miał Andrzej Malkusz i o jemu przypadło ostatnie bezpieczne – 8 miejsce. Natomiast o kolejności Jakuba, Jarosława i Dariusza Walczaka zadecydowały mecze bezpośrednie – w których każdy z nich wygrał po jednym spotkaniu (Kobek – Pawlik 2-0, Pawlik – Walczak 2-1, Walczak – Kobek 2-1) i rozstrzygające były stracone sety w tych bezpośrednich meczach.

Z 2 ligą pożegnał się wracający do LABY po kontuzji Mateusz Leśniczek – który po słabym początku zaczął wygrywać kolejne spotkania i do utrzymania zabrakło ledwie 2 punktów. Z ligą pożegnało się również dwóch beniaminków – Łukasz Grobner i Joachim Sonnenberger oraz Anna Ślązok.

1

3 LIGA

W 3 lidze sporo namieszały kontuzje. Mirosław Kalicki zdołał się w ostatnim momencie wykaraskać i wywalczyć utrzymanie. Niestety Bronisław Mościński nie zdołał na czas się wyleczyć i musi chwilowo pożegnać się z 3 ligą. Razem z nim do 4 ligi wracają Wojciech Faszynka i Marek Dzielicki.

3 ligę wygrał Łukasz Wylenżek – kompletując same zwycięstwa. Drugi był Tomasz Ślązok. Obaj panowie zatem po jednej rundzie wracają do 2 ligi. Do grona awansujących dołączyli również – Tomasz Czarnik i Aleksander Radwański – obydwaj zdobyli po 19 punktów. Natomiast dalej w lidze pozostaną Marcin Wyszogrodzki, Adam Nowicz, Krzysztof Pilarski i wspomniany wcześniej Mirosław Kalicki.

1

4 LIGA

W cuglach ligę wygrał Aleksander Drapała. Bez straty punktu melduje się w 3 lidze. Do niego dołączy drugi z beniaminków – Mirosław Cebula oraz dwóch spadkowiczów – Tomasz Szwedo i Janusz Sochacki.

O krok od awansu był Marek Dreszer – podobnie jak Janusz Sochacki wygrał 7 spotkań, ale stracił 2 punkty więcej. Bez kłopotów utrzymały się wszystkie panie: Magdalena Serwaczak, Wioleta Wójtowicz i Ewa Sonnenberger.

Za to z 4 ligą pożegnali się Jacek Gretszel, Andzej Ślązok i Piotr Policht – całą trójka zapowiada, że tylko na jedną rundę.

5

5 LIGA

Z powodu kontuzji tylko 10 zawodników dokończyło zmagania w 5 lidze. Wygrał ją debiutujący Dariusz Respondek. Tyle samo punktów wywalczyła Anna Malkusz – jednak przegrała bezpośredni pojedynek z Dariuszem. Do grona 4 ligowców dołączą również Adam Woźnicki i kolejny debiutant Dariusz Gubała.

Do końca o awans walczył również Leszek Adamus, jednak tym razem musiał zapłacić frycowe ale w kolejnej rundzie z pewnością powalczy. 5 miejsce wywalczył Marcin Ochman. W lidze walczyli również Arkadiusz Łastwoski, Bogdan Winiarz, Konrad Łuszcz i Agnieszka Wylenżek.

6

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s