LABA 11 – I LIGA – KOLEJKI 13-14

Działo się w ostatnich dwóch kolejkach.  Doszło do wielu pojedynków pomiędzy zawodnikami ze zbliżonych miejsc i najczęściej mecze te kończyły się dopiero w trzecim secie.

W 13 kolejce najbardziej wyrównany mecz odbył się pomiędzy Jarosławem Baranowskim i Tomaszem Pawełczakiem. Tomasz Pawełczak rozegrał jeszcze trzysetowy pojedynek z Pawłem Gansińcem (kolejny z faworytów, któremu Tomek zdołał urwać punkt).

Cenne trzypunktowe zwycięstwo odniosła Anna Ślązok, a najwięcej punktów do swojego dorobku tamtej środy dopisał Augustyn Grott – wszystkie trzy rozegrane mecze wygrał 2-0 i zajął bezpieczne miejsce w górnej połówce

 

101112131415

W 14 kolejce tych ważnych pojedynków było naprawdę sporo. W meczu na dole stawki Tomasz Ślązok pokonał 2-1 Martę Wysypoł. Jakub Kobek zdołał urwać punkt w meczu z Augustynem Grottem. Bardzo ważne zwycięstwa odniósł Leszek Suder. Najpierw pokonał bezpośredniego rywala w walce o miejsce w I dywizji – Wojciecha Nowika 2-1, a później w tych samych rozmiarach poradził sobie z Jarosławem Baranowskim. Dla Leszka były to już ostatnie mecze w rundzie zasadniczej i teraz musi czekać na wyniki rywali by się dowiedzieć czy udało mu się awansować do górnej połówki.

A właśnie do gry o górną cześć tabeli wrócił Jarosław Pawlik. Tej środy zdobył bardzo istotne 4 punkty. W meczu dwóch beniaminków pokonał 2-0 Tomasza Pawełczaka, a później zdobył punkt w meczu z Łukaszem Suderem. Równie cenne punkty w meczu z Augustynem Grottem wywalczył Michał Woźniczka.161718192021

Na ten moment wydaje się, że o ostatnie 2 miejsca w górnej połówce tabeli powalczy 4 zawodników: Michał Woźniczka, Leszek Suder, Wojciech Nowik i Jarosław Pawlik.

Leszek Suder już zakończył rundę z 32 punktami.

W najgorszej sytuacji póki co jest Jarek, który tych punktów ma tylko 25 ale jeszcze 4 mecze do rozegrania. Teoretycznie więc może jeszcze zdobyć 12 punktów i mieć ich w sumie 37. Będzie więc niezwykle istotne, żeby zdobył po 3 punkty w meczach z Dariuszem Walczakiem i Łukaszem Wylenżkiem,  kolejne punkty musi wywalczyć z Jarosławem Baranowskim i w pojedynku z Michałem Woźniczką.

Wojciech Nowik ma 32 punkty i dwa mecze do dogrania. Czeka go bardzo ciężkie zadanie by wywalczyć w nich punkty, bowiem zostali mu już tylko Łukasz Urbanik i bezpośredni konkurent do awansu – Michał Woźniczka.

Michał ma już 35 punktów i to się wydaje sporą zaliczką ale jeszcze przed sobą dwa pojedynki z bezpośrednimi rywalami – Jarkiem i Wojtkiem. Musi wygrać co najmniej jeden z nich by być pewien gry w I dywizji

22

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s